Animacja poklatkowa o kulturze przeworskiej

Animacja poklatkowa – animacja stworzona na podstawie klatek będących zdjęciami. 29 września we wtorek, na drugiej lekcji, do naszej szkoły przyszła pani Edyta ze stowarzyszenia. Opowiedziała nam o odkryciu w CSP w Legionowie w 2008 roku. Odkryto tam wówczas różne przedmioty ludzi żyjących przed 2000 laty. Pani Edyta przyniosła ze sobą dwa aparaty na stojakach oraz obrazki-magnesy przedstawiające rzeczy odkryte 7 lat temu. Z dużym zaciekawieniem przyglądaliśmy się obrazkom. Później dołączył pan Paweł, który podzielił naszą klasę na dwie grupy. Każda grupa miała do dyspozycji tablicę, aparat i magnesy. Nasza współpraca polegała na tym, że jedna osoba, stojąc przy tablicy, robiła animację obrazkową, a druga - zdjęcia. Każdą zmianę trzeba było zarejestrować. Po dwustu, trzystu takich zdjęciach powstały dwa filmy animowane o kulturze przeworskiej. Jak zrobić animację poklatkową:   Autor: Stefek, kl. V
    29 września w godzinach 9.00 - 11.00 odbyło się spotkanie dotyczące animacji poklatkowych o kulturze przeworskiej (lud zamieszkujący ziemię polską między 150 r. p.n.e. - 500 r. n.e.).
 Zajęcia prowadziła pani Edyta. Opowiadała o historii pierwszej animacji i pomagała przy robieniu scen do animacji. Podzieliła klasę V na dwie grupy i dała każdej po jednym aparacie.Pierwsza drużyna zrobiła dwieście dziewięćdziesiąt sześć zdjęć, a druga równo trzysta fotografii.
 Zajęcia były prowadzone bardzo ciekawie i zabawnie. Dzieci nauczyły się nie tylko historii, ale także tworzenia animacji poklatkowych.
                                                                                                                                     Przygotował: Mikołaj, Kl. V

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress