TITLE

DESCRIPTION

Dzień Języka Polskiego

Dzień Języka Polskiego w klasie 5. Dzisiaj tj. w poniedziałek 22 lutego na drugiej lekcji świętowaliśmy Dzień Języka Polskiego. Obejrzeliśmy prezentację Pani Agaty, z której dowiedzieliśmy się dużo ciekawostek o języku ojczystym. Czytaliśmy łamańce językowe umieszczone w prezentacji. Po prezentacji mieliśmy pójść do klas, gdzie czekała na nas niespodzianka. Była nią karteczka z zasadami ortograficznymi dotyczącymi -i, -ii, -ji. Naszym zadaniem było ozdobienie klasy plakatami i karteczkami tłumaczącymi te zasady. Oprócz tego musieliśmy zrobić plakat pt. „Język i kultura” oraz klasowy kodeks na Dzień Języka Polskiego, na co mieliśmy 2 godziny lekcyjne. Nasza klasa podzieliła się na dwie grupy. Pierwsza grupa robiła kodeks, a druga plakat. Następnie odbyła się długa burza mózgów na temat plakatu „Język i kultura”. Były różne pomysły, ale w końcu zdecydowaliśmy, że zrobimy dwa hasła: „Język” i „Kultura”. „Język” był symbolizowany przez słownik, od którego biegły strzałki do polskich znaków: ą, ę, ć, ń, ś, ż, ź, ł. „Kulturę” symbolizowały postacie pana i pani ubranych w stroje ludowe z różnych części Polski. Co prawda praca nie poszła nam tak szybko i sprawnie jak sobie wyobrażaliśmy, ale było dużo zabawy.   Małgosia K.  

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress