TITLE

DESCRIPTION

Festiwal Teatralny „Maska”.

Od 13 do 16 marca w sali widowiskowej w Ratuszu odbył się siódmy festiwal teatralny ,,Maska” organizowany przez Zespół Szkolno – Przedszkolny Millenium w Legionowie. Tematem tegorocznego festiwalu było hasło: Żeby szczęśliwym być. W skład jury wchodzili: pani Dyrektor Helena Olkucka,  pani Dyrektor Paulina Żmijewska oraz przedstawiciele uczniów: szkoły podstawowej w Jabłonnie - Wiktor Łukasiewicz, szkoły podstawowej w Legionowie – Inga Nowak i gimnazjum w Legionowie – Dominika Kołtek. Jury przyzna nagrody w dziesięciu kategoriach, w tym między innymi: najlepsza rola pierwszoplanowa, scenariusz, muzyka, scenografia, czy stroje. 13 marca w poniedziałek odbył się tylko jeden spektakl. Był to spektakl pod tytułem ,,Zabawa w śpiącą królewnę” zaprezentowany przez klasę drugą z podstawówki w Legionowie pod opieką pani D. Rasińskiej - Stańczak. Spektakl rozpoczął się o godzinie 11:00, a zakończył o 11:40. 14 marca we wtorek  odbyło się przedstawienie w wykonaniu klasy IA gimnazjum pod kierownictwem pani Uli Chrulskiej pod tytułem ,,Zwierciadło”. Trwało ono w godzinach 13:40 – 14:20. Tego dnia był to jedyny spektakl. 15 marca w środę odbyły się cztery przedstawienia, w godzinach 11:50 – 14:30. Pierwsze z nich zostało zaprezentowane przez kuźnię teatralną u Melpomeny pod opieką pani D. Bonisławskiej, oraz pani M. Banaszek. Był to spektakl pod tytułem ,,Tron”. Następnie klasa IIA gimnazjum pod kierownictwem pani A. Wrotkowskiej  zaprezentowała spektakl z wariacjami filmowymi pod tytułem ,,Życie”. Tego dnia trzecim spektaklem była interpretacja ,,Małego Księcia”  klasy IIB pod kierownictwem pani A. Ciemieckiej. Na koniec klasa VI z Jabłonny pod opieką pani J. Zamoyskiej - Markiewicz zaprezentowała publiczności i  występ pt. ,,Internet to nie wszystko”. Czwartek, 16 marca, był ostatnim dniem festiwalu. Tego dnia zostało zaprezentowane 5 występów, w godzinach 11:00 – 14:30. Na początku Jury i publiczność obejrzeli przedstawienie pod tytułem ,,W poszukiwaniu szczęścia” zaprezentowane przez przedszkole ,,Chatka Puchatka”. Jako drugi odbył się spektakl pt. ,, O sierotce Małgosi i 7 ufoludkach” zagrany przez klasę V ze szkoły podstawowej z Legionowa w reżyserii pani A. Cieślak. Następnie widzieliśmy dwa przedstawienia kuźni teatralnej z Jabłonny pod opieką pani D. Papis: ,,Tajemnice złota Lisy, Mai i Frei” oraz ,,Przygody Mikołajka – wersja żeńska”. Ostatnim przedstawieniem festiwalu teatralnego ,,Maska” była interpretacja ,,Historii żółtej ciżemki” w wykonaniu klasy IB gimnazjum pod kierownictwem pani A. Makuszewskiej. Festiwal teatralny trwał cztery dni. Zostało zaprezentowanych 11 przedstawień, łącznie 7 godzin występów, bądź inaczej 420 minut. Wszyscy uczniowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom aktorski, a wybór odbiorców nagród, z pewnością nie będzie łatwym zadaniem dla jury. Oficjalne podsumowanie festiwalu i przyznanie statuetek nastąpi ………… Stefek Kardasz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress