NTV-Telewizja nastolatków

  W poniedziałek 5 października 2015 cała klasa V poszła do ratusza w Legionowie na spotkanie z „NTV- telewizja nastolatków”. Wszystkich gorąco powitał prezenter Michał i zapoznał każdego z operatorami dźwięku, kamery i obrazu (czyli osobami odpowiedzialnymi technicznie za powstawanie filmów, programów). Prowadzący dla zobrazowania produkcji filmu pokazał nam jeden z najbardziej znanych w sieci prank (z języka angielskiego - figiel, psikus) czyli "Chris Pratt Dinosaurs Prank (SA Wardega)". Potem Michał dał każdemu wychowawcy "bilety szczęścia". Każdy był innego koloru. Rozpoczął się pokaz "magii w telewizji". Pierwsze osoby z biletami szczęścia udawały pogodynki. Mieli trudne zadanie do wykonania. Musieli pokazać prognozę pogody przy użyciu "green screen-nu" ( technika obróbki obrazu, polegająca na zamianie tła o w miarę jednolitym kolorze). Wszystkim pogodynkom poszło wyśmienicie! Inne osoby udawały komentatorów sportowych.  Musiały poczuć emocje towarzyszące meczowi piłki nożnej. Ufff było gorąco!!  W kolejnej zabawie uczestnicy musieli przeprowadzić wywiad z Justinem Bieberem (odpowiedzi piosenkarza i jego fotografia pochodziły z prawdziwego wywiadu).Było tak zabawnie, że wszyscy na sali wybuchali śmiechem. Małgosia z naszej klasy miała „bilet szczęścia” w białym kolorze i wystąpiła jako dziennikarka. Kolejni zawodnicy zrobili furrorę w reklamie dziwacznych produktów takich jak np. klapki dla osób z dwoma prawymi nogami czy trójkątna piłka. Odbyło się jeszcze szukanie talentów u dzieci - było ich wiele :-). Zajęć było niesłychanie dużo, nie sposób je wszystkie opisać. Było naprawdę super! Nie możemy się doczekać, żeby zobaczyć co zostało nakręcone. A to dopiero za miesiąc!     Relacje przygotował Mikołaj Pruszyński Autor zdjęć: Wojciech Górecki

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress