Opera Kameralna w Warszawie

Wycieczka do opery 24 listopada uczniowie klas IV-VI ze szkół Milenium w Jabłonnie i w Legionowie pojechali na wycieczkę do opery. Zobaczyliśmy tam „Cyrulika sewilskiego”. To opera buffa lub inaczej opera komiczna słynnego włoskiego kompozytora Gioacchino Rossiniego. Opowiada ona historię Almavivy, Rozyny, jej opiekuna oraz Figara. Co ciekawe, choć od ponad 150 lat jest uznawana za arcydzieło, powstawała w zaledwie trzy tygodnie. Nam, uczniom daje to pewne nadzieję, że nawet szybko pisane prace nie muszą być złe. Pod warunkiem oczywiście, że pisze je geniusz. Wracając jednak do wycieczki, to poza spektaklem braliśmy też udział w warsztatach w operze. Nauczyliśmy się w ich trakcie, że kiedy kończą się role męskie, krzyczymy „bravo”, gdy kończą się role żeńskie należy krzyczeć „brava”, gdy kończą się role mieszane - „bravi”, co ma być wyrazem wielkiego uznania dla wykonawców. Podczas warsztatów udało nam się również zajrzeć za kulisy opery oraz dowiedzieć się gdzie znajduje się miejsce orkiestry, której nie widać z widowni. W drodze powrotnej zajrzeliśmy do fast foodu, co było miłym zakończeniem ciekawie spędzonego dnia. autor: Maja Kaźmierska  

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress