Święto Niepodległości Polski

Dzień Niepodległości oraz Dzień Dobrego Słowa 10 listopada o godz. 9: 45 wszystkie klasy Szkoły Podstawowej i Gimnazjum spotkały się na sali gimnastycznej. Pani Agata Wrotkowska oraz jej klasa (I A Gimnazjum) pokazała nam ciekawą prezentację o 123 latach zaborów, o trzech powstaniach i o odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Po prezentacji każda klasa otrzymała brązowy arkusz papieru z konturem (granicami) Polski i określone zadanie. Tematem zadania w klasie V była przyroda Polski. Dzień wcześniej wszyscy wiedzieli już o temacie pracy i większość osób przyniosło obrazki i informacje o wybranym zwierzęciu, roślinie, górze itp. Obrazki zostały wklejone i dorysowane zostały elementy przyrody, które powinny znaleźć się na plakacie, a nikt o nich wcześniej nie pomyślał. Po dwóch godzinach na ,,naszej Polsce” nie było już wolnego miejsca. Plakat był gotowy podobnie jak wszystkie inne. Na czwartej godzinie Akademii przedstawiciele klas prezentowali przygotowane prace i opowiadali ciekawostki na temat swoich plakatów. Po tej lekcji, na godzinie wychowawczej, z okazji przyjęcia do klasy Mai i Mateusza poszliśmy do cukierni obok i każdy wybrał dla siebie po jednym ciastku. Ten dzień wszystkim bardzo się podobał, mogliśmy dużo dowiedzieć się o tym jak Polska odzyskiwała niepodległość, pracowaliśmy w grupie tworząc zgrany zespół i odbyły się tylko dwie lekcje. autor: Stefek Kardasz   Zdjęcia autorstwa Wojtka Góreckiego

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress