TITLE

DESCRIPTION

Edukacja dla bezpieczeństwa

SZKOLENIE Z PIERWSZEJ POMOCY I NIE TYLKO W piątek 9 października uczniowie klas piątych z Legionowa i Jabłonny spotkali się w szkole w Komornicy. Jako opiekunowie pojechali również pan Emil i pan Daniel. Mieli oni za zadanie nauczyć nas jak reagować w trudnych sytuacjach. Na początku poszliśmy na salę gimnastyczną. Pan Emil pokazał nam jak działa koc ratunkowy, robiliśmy sobie nawzajem opatrunki i czołgaliśmy się w masce tlenowej. Po zjedzeniu kolacji mieliśmy półtorej godziny odpoczynku i przygotowania się do podchodów. O godzinie 22, wszyscy ciepło ubrani i wyposażeni w latarki, rozpoczęliśmy podchody. Drużyną uciekającą była klasa z Legionowa, gonili ich natomiast rówieśnicy z Jabłonny. Po ukończeniu podchodów, każdy dostał pół tabliczki czekolady i poszliśmy obejrzeć zaporę rzeki w Dębem. Gdy wróciliśmy do internatu, było już po północy i wszyscy poszliśmy spać. Następnego dnia po śniadaniu poszliśmy na teren strzelnicy i rozpaliliśmy ognisko. Każdy mógł wypróbować jak działa gaśnica i jak zmniejsza siłę ognia. Na zakończenie, zrobiliśmy zawody w przeciąganiu liny. Klasa V z Legionowa wygrała 3:0. Na obiad zjedliśmy pyszne spaghetti i wróciliśmy do internatu. Po 10 minutach odwiedzili nas strażacy. Pokazali sprzęt, przenieśliśmy Kaspra na noszach i mogliśmy postrzelać sikawką strażacką. Co ciekawe, zużywa ona przy tym 3 litry wody na sekundę! Około godziny 14 przyjechali po nas rodzice. Zajęcia z pierwszej pomocy były bardzo ciekawe. Wiemy już jak zachować się w niebezpiecznych sytuacjach. Autor: Stefek Kardasz    

Autor zdjęć: Wojtek Górecki

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress