TITLE

DESCRIPTION

Teatr „Baj”

W środę 20 kwietnia nasza klasa pojechała do teatru "Baj" w Warszawie na spektakl pod tytułem „Jeśli nie powiesz, kto będzie wiedział?”. Powstał on w ramach projektu „Dzieci z Santa Rosa”, który ukazuje losy Polaków deportowanych z kraju po sowieckiej inwazji i powstał na podstawie ich wspomnień. Sztuka opowiada historię dzieci (Julka i Ireny) po wybuchu II wojny światowej.  W plastyczny sposób aktorzy przenieśli nas w realia tamtego mrocznego okresu. Razem z bohaterami udaliśmy się w porywającą podróż przez Polskę, Meksyk, Persję i Indie z tamtego okresu. Mimo utraty ojczyzny, rodziny i trudnych doświadczeń dzieciom udało się przetrwać zachowując hart ducha i chęć do życia.  Przedstawienie było ciekawe, wzruszające, czasami śmieszne, a czasami wręcz przerażające. Bardzo nam się podobało. Mikołaj Pruszyński  

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress