„W 80 dni dookoła świata”

Musical" W 80 dni dookoła świata".
 2 grudnia Szkoła Niebubliczna im. Jana Pawła II poszła na musical " W 80 dni dookoła świata" przygotowany przez Teatr Moich Marzeń z Chorzowa. Był to spektakl oparty na powieści Juliusza Verne'a o tym samym tytule.
 Musical to opowiedziana barwnie,czasami zabawnie historia pewnego zakładu między dwoma dżentelmenami:czy da się przy użyciu XIX-wiecznych środków transportu okrążyć ziemię w osiemdziesiąt dni?. To pytanie stało się początkiem fascynującej przygody Fileasa Fogga i jego służącego Passepartout. By tego dowieść ruszyli w pełną niebezpieczeństw podróż.
 Razem z nimi, w zmieniającej się scenerii,zwiedziliśmy cały świat. Podróżowaliśmy do Hong Kongu, Kalkuty, Azji i Ameryki. W Azji poznaliśmy piękną Hinduską księżniczkę Audę uratowaną przez naszych bohaterów.
 Siedemdziesiątego dziewiątego dnia o godzinie 23.57 Fileas i jego wierny druh dotarli do Londynu (te kilka minut pozwoliło im wygrać zakład).
 Musical był barwny, ciekawy, pełen interesujących kostiumów. Przyjemnie się go oglądało. Na pewno zachęcił do przeczytania książki...
"Kiedy zależy Ci na czymś, to mocno w to wierz"-to jedna z mądrości życiowych, która pojawiła się w oglądanym przez nas musicalu.
                                                                                                                         autor: Mikołaj Pruszyński
 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress